KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 13272380
nr 1327 2380
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 88/99. Bladets mått: 76x56 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 18 maj 2020
kl 19:45:16
1.000 kr
1.300 kr
1.400 kr
1.500 kr
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström